10 książek po angielsku dla początkujących

Książki po angielsku

Jeśli lubisz czytać, a jednocześnie chcesz doszlifować swój angielski, zacznij czytać właśnie w tym języku. Na początku może wydać Ci się to trudne, szczególnie, jeśli jesteś początkujący, lub chcesz odświeżyć swoją wiedzę. Jednak wystarczy, że pierwsze książki, po jakie sięgniesz będą napisane przystępnym, łatwym językiem, a sama opowieść nie będzie zanadto skomplikowana. Na początku najlepiej sprawdzi się fabuła, którą już znasz, np. baśnie. Jednak nie musisz ograniczać się tylko do nich ;) Oto 10 moich propozycji 10 książek po angielsku dla początkujących i dla tych, którzy chcą „odkurzyć” swój angielski.

10 książek po angielsku dla początkujących


1. Kubuś Puchatek (ang. Winnie the pooh)

Kubuś Puchatek po angielsku
Czy komuś trzeba przedstawiać żółtego niedźwiadka, którego ulubionym przysmakiem jest miód? Chyba nie. Historia Kubusia to jednak nie opowieść o jedzeniu, ale historia o przyjaźni i wyzwaniach. Opowieść zawsze aktualna, wzruszająca i przywołująca wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to właśnie Kubuś Puchatek był bohaterem towarzyszącym nam wieczorami, gdy mama czytała nam jego przygody lub razem z rodzeństwem oglądaliśmy Wieczorynkę.

2. Dracula (ang. Dracula)
Dracula
To już książka dla dorosłych :) Jeśli lubisz horrory i dobrze czujesz się w mrocznych klimatach, nic nie stoi na przeszkodzie, by przygodę z czytaniem po angielsku zacząć właśnie od tej książki.

3. Igrzyska Śmierci (ang. Hunger Games)
Igrzyska śmierci po angielsku
Oglądałeś Igrzyska Śmierci, a może czytałeś? Jeśli tak, wybierz swoją ulubioną część z tej serii i czytaj! Warto skorzystać z czytnika ebooków z wbudowanym słownikiem, takie rozwiązanie znacznie ułatwia czytanie po angielsku.

4. Harry Potter (ang. Harry Potter)
Igrzyska śmierci po angielsku
Kolejna znana seria, z której możesz wybrać ulubioną pozycję i czytać do woli! Kto wie, może historia młodego czarodzieja porwie Cię znowu, tak jak to było wtedy, kiedy czytałeś ją po raz pierwszy w języku polskim? Być może zechcesz przeczytać wszystkie części serii o Harrym, Hermionie i Ronie.

5. Zmierzch (ang. Twilight)
Saga Zmierzch po angielsku
A może najsłynniejsza saga o wampirach? Opowieść o miłości wbrew podziałom, przyjaźni, młodości. Wciągająca i ekscytująca. Nie tylko dla nastolatków!

6. Mały Książę (ang. The Little Prince)
Mały Książe po angielsku
Klasyka. Tą książkę albo się kocha, albo nie. Ja zdecydowanie należę do tej pierwszej grupy. Sięgam po nią przynajmniej raz w roku, a ostatnio pierwszy raz przeczytałam ją w języku angielskim.

7. Dziennik Bridget Jones (ang. Bridget Jones’s Diary)
 „Dziennik Bridget Jones” („Bridget Jones’s Diary”
A to pozycja dedykowana kobietom. Komiczna, nierozgarnięta, pechowa Bridget jest jednocześnie sympatyczną i uroczą kobietą. Jej śmieszne perypetie czyta się jednym tchem. Umówmy się, Bridget nie da się nie lubić.

8. Przygody Hucka Finna (ang. Adventures of Huckleberry Finn)
Przygody Hucka Finna po angielsku
A to opcja dla osób lubiących literaturę przygodową. Pewnie czytałeś ją w dzieciństwie, jeśli nie, teraz możesz nadrobić zaległości i przeczytać ją w języku angielskim!
Książkę możesz pobrać tutaj
http://contentserver.adobe.com/store/books/HuckFinn.pdf

Jeśli nie masz czytnika PDF, książkę możesz przeczytać na laptopie lub tablecie. Dzięki temu nauka angielskiego przed internet staje się o wiele prostsza!

9. Wyspa Skarbów (ang. Treasure Island)
Wyspa Skarbów po angielsku
Pozostajemy w klimacie przygody. Wyspa Skarbów to klasyka. Opowieść dla dzieci, ale myślę, że warto po nią sięgnąć także będąc już dojrzałym człowiekiem. Kilkanaście, a może kilkadziesiąt lat po tym, kiedy czytało się ją po raz pierwszy, karty książki i prawdy z niej płynące odkrywa się na nowo.

10. Piękna i bestia (ang. Beauty and the Beast)
Piękna i Bestia książka po angielsku
Na koniec baśń. Piękna baśń, którą zna chyba każdy. Warto jednak przeczytać ją jeszcze raz. Być może dzięki lekturze tej książki uda Ci się na nowo odnaleźć piękno? Piękno życia, świata, ludzi. Piękno, które w dzisiejszych czasach lubi się ukrywać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>