Przykładowe prace mgr pomocą w pisaniu pracy dyplomowej

Przykładowe prace magisterskie

Wiele osób ma problem z zabraniem się do pisania pracy licencjackiej czy magisterskiej. Pomocne może okazać się tutaj stworzenie konkretnego planu działania, dzięki któremu będziemy w stanie oddać pracę na czas.

Zanim zabierzemy się do pracy, zapoznajmy się w przykładowymi pracami mgr, które mogą się nam okazać niezwykle pomocne. Możemy tam podpatrzeć zarówno, jak powinny one wyglądać pod kątem formatowania (chodzi tu między innymi o stronę tytułową, bibliografię oraz numerację stron), jak i znaleźć ciekawe pozycje bibliograficzne. Przykładowe prace mgr mogą nas również zainspirować jeżeli nie wiemy jeszcze o czym będzie nasza praca. Prace dyplomowe poprzednich roczników znajdziemy w bibliotece naszej uczelni. Wiele tego typu materiałów dostępnych jest także w Internecie.

Równie ważne jest szczegółowe zapoznanie się z uczelnianymi wymogami odnośnie pisania prac licencjackich czy dyplomowych oraz różnego rodzaju poradnikami na ten temat.
Jak przykładowe prace mgr mogą się okazać pomocne przy wymyślaniu tematu pracy dyplomowej?

Zanim zabierzemy się do pisania konspektu naszej pracy dyplomowej, wymyślić musimy jej temat. Czasami promotor może nam narzucić gotową tematykę lub pomóc w jej określeniu, lecz przeważnie zająć musimy się tym samodzielnie.

Świetną inspiracją podczas pisania pracy dyplomowej są przykładowe prace mgr, które znaleźć możemy zarówno w Internecie, jak i uczelnianej bibliotece. Nie chodzi tu oczywiście o dosłowne skopiowanie danego tematu, lecz zainspirowanie się nim.

Warto się także zastanowić, jakie zagadnienie z zakresu naszych studiów najbardziej nas interesuje i wybrać jeden z jego aspektów, którym moglibyśmy się zająć. Następnie pomyślmy w jakim kontekście moglibyśmy omówić dany problem i zacznijmy szukać informacji na interesujący nas temat. Sprawdźmy co dotychczas zostało na ten temat napisane i jaki jest aktualny stan badań.
Wypiszmy wszystkie wstępne propozycje tematów, a następnie omówmy je z promotorem. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam wybrać ten najbardziej trafny i przejść do kolejnych etapów pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>